Dostat se do Valley of Agaete nám dálo pěkně zabrat! Ale vyplatilo se 🙂 Viděli jsme na vlastní oči, jak rostou banány, papájy, pomeranče, avokáda, manga, mandle, ale hlavně (pro Lindu) KÁVA! Tip na tento výlet jsme dostali díky blogu z co-workingového centra The Surf Office, kteří jej taky navštívili. Na prohlídce jsme byli sami, což se na Kanárech (mega turisticky atraktivní lokalitě fakt cení).

Pomerančovník

Prostě to u nich roste, jako u nás jablka nebo hrušky. Neskutečný, fakt!

 

Mandlovník

Je únor, takže takto vypadá prosím pěkně květ mandlovníku 🙂

 

Kafe

Valley of Agaete – kávovníky

Tušíte, jak se kávové boby sbírají? Žádný stroje, ale poctivá, lidská, manuální síla. Káva se na Kanárech sklízí od prosince do března, a to vždy jen červené plody. Navíc je Valley of Agaete jediným místem v Evropě, kde se káva pěstuje.

Kafe když se suší

Káva se suší

 

Káva v různých fázích

Vlevo můžete vidět boby, které se sbírají, uprostřed usušený plod a vpravo je vyloupnutá jedna vrstva kávy (celkem má 2 vrstvy).

 

tumblr_inline_njtyq2BF1N1tni6k1

Takové překvapení na nás čekalo na konci prohlídky (6 €/osoba). Degustace vína, místních lahůdek a samozřejmě kávičky. Při ochutnávce kávy nám paní průvodkyně říkala, že ten kdo neměl do teď rád kávu, se do ní zamiluje. Tak jsem se maličko zaradovala, že bych konečně z Jirky mohla mít kávového parťáka 🙂 Bohužel mu nechutnala, achjo, tak snad příště.

tumblr_inline_njtyq7VgZK1tni6k1

Mňaaam! Mně to dost chutnalo 🙂

 

tumblr_inline_njtyqeP2Aq1tni6k1

 

Pomeranč

Náš první utržený pomeranč ze stromu!!!

 

selfie u pomerančovníku

Must photos u pomerančovníku (jo, fakt jsme z toho my Češi měli Vánoce).