Las Palmas de Gran Canaria jej oblíbenou destinací digitálních nomádů, ať už českých nebo mezinárodních.
Důkazem toho je několik existujících coworkingů, o kterých vám napíšu článek někdy příště a taky to, že je tu problém sehnat ubytování. Konkrétně taky v období karnevalu, což je únor – březen každým rokem.

Jinak podrobnějšího průvodce o cestování pro nomády na Kanárech jsem sepsala pro Travel Bibli, tak na článek určitě mrkněte. 

Sama jsem při hledání ubytování strávila několik hodin života, takže jsem si řekla, že to aspoň přehledně pro vás sepíšu, abyste tím nemuseli trávit tolik času, co já 🙂

Ráda bych se tedy s vámi podělila o zkušenosti, které jsem nasbírala při shánění ubytování na 1 měsíc jako solo-nomád, s max. budgetem 250 euro. Kde tedy ubytování v Las Palmas na delší dobu hledat? Co vám může pomoct k lepší ceně a vysněnému ubytování? Čtěte!

Kde ubytování hledat?

Airbnb

Ano, je to už klasika. Ale stará, dobrá klasika! Můžete tam najít fakt poklady a za dobré ceny. Pokud pojedete v partě více nomádů, může se vám vyplatit pronajmout si rovnou celý byt. Potkala jsem takto několik českých, nomádských skupinek, které to takto udělali. A když se zaregistrujete přes tento odkaz, získám bonus na další ubytování, můžete mě tím takto podpořit, hurá! 🙂

Banner_Airbnb

Piso compartido

Španělský web na hledání spolubydlících, volných pokojů.

Idealista.com

Španělský web na hledání spolubydlících, volných pokojů.

Facebookové skupiny

Komunitní místa, kde najdete fakt téměř cokoliv a kohokoliv 🙂 Zkuste mrknout na tyto skupiny:
1. Erasmus komunita lidí
2. Digital nomads Gran Canaria

Do facebookových skupin vždy zkuste vložit krátký inzerát s vaší prosbou. Někdo se vám určitě ozve, uvidíte. A kdyby to přihlížející ze skupiny obtěžovalo, tak vám inzerát maximálně smažou 🙂

Co vám může pomoct?

 1. Rezervujte si ubytování dostatečně dopředu
  Když přijedete v únoru, kdy je karneval v plném proudu, ubytování se vám bude shánět opravdu těžko. Můžete si tedy příjezd naplánovat na pozdější dobu, třeba v dubnu, kdy je dostupných nabídek mnohem více.
  Pozn.: To ale zas přijdete o karneval, který stojí fakt za to! 🙂
 2. Ubytujte se na delší dobu
  Las Palmas je místem nomádů, ale hlavně taky studentů, kteří přijíždí na Erasmus, proto je tady normální, že pronajímatelé poskytují pronájmy od 3 měsíců a výše. Může se vám tedy vyplatit přijet na delší dobu 🙂
 3. Spojte se s někým, kdo už tu byl a zjistěte tipy
  Není nic lepšího, než doporučení kamaráda či známého. Seznámila jsem se tu s jednou holčinou a ta mi prozradila, že existuje web Idealista.com a díky tomu jsem našla ubytování 30 sekund od pláže, kde teď bydlím.
 4. Ubytujte se ve více lidech
  Díky ubytování v partě nomádů můžete ušetřit dost peněz.

 

Závěrem

Nenechávejte shánění ubytování v Las Palmas na poslední chvíli. A pokud jo, nečekejte zázraky. Já jsem se bohužel díky “last minute” rozhodnutí smířila s jedinou výhodnou nabídkou za 350 euro za pokoj, takže můj původní plán 250 euro jaksi nevyšel. Jen tak pro zajímavost, je to stejná cena jakou jsem platila posledně, co jsem na Kanárech byla za pokoj pro 2 lidi na ulici Simancas, asi 5 minut pěšky od pláže. Takže takto last-minute se mi to minimálně finančně úplně nevyplatilo.

Bydlení Las Palmas

Moje současné bydlení v Las Palmas “u babičky”