tumblr_inline_nka53eWSlD1tni6k1

Každou neděli se koná v Teroru, což je městečko s 10 000 obyvateli, místní trh. Je proslavený v širokém, dalekém okolí, takže i my jsme zavítali ochutnat dobroty, o kterých jsme do teď pouze jen slyšeli.

tumblr_inline_nka53nclwU1tni6k1

Jirka si jde pošmáknout na místní tradiční specialitě, jmenuje se to Tortilla (čti tortija), a je to taková vaječná, sladká omeleta, pokapaná nějakým sladkým sirupem. Vyráběla je na trhu místní charita, a prodávala 2 kousky spolu s panákem za pouhé jedno euro. Byly tam však neuvěřitelné fronty. Každej chtěl Tortillu. Tak mě právě při tom napadlo, proč u nás nevídám moc neziskové organizace, aby prodávali nějaké dobroty, a vydělávali si tak, jak na svůj provoz, tak na další potřebné záležitosti. Upřímně tady v Teroru si charita musela vydělat pořádnej balík peněz.

A taky jsme ochutnali místní Bocadillo, což je normální bageta, a v ní je Chorizzo, což je taková paštika místní, se skvělým místním sýrem, mňam!

tumblr_inline_nka54hdkb41tni6k1

Došli jsme až k tomuto kříži, který nám přišel dost nevkusný, a byly tam záživky, takže v noci svítí na celé širé okolí. Ale krásně se tam “meditovalo”, protože to není moc turistické místo, tak jsme tam byli celou dobu sami.

Linda

Cestou jsme potkávali moc krásná, zarostlá místa.