Nevím proč mě to do Berlína přitáhlo, ale prostě se tak stalo, a tak jsem tam na začátku června 2018 vyrazila s kamarádem Matoušem z Travel Bible, který Berlín zná velmi dobře. A to byla zatraceně dobrá volba! Matouš je totiž požitkář každým coulem, ukázal mi spoustu skvělých podniků na jídlo a kafe a byl mi milou společností, včetně jeho ségry. Díky vám za to!

 

  • Berlín je městem plným skvělého mezinárodního jídla a “curry wurstu”, tedy prý německé mňamky. Mě kombinace curry a klobásy trošku děsí, tak jsem neochutnala.
  • Podobně jako jinde v Německu je v Berlíně skvělá infrastruktura pro jízdu na kole. Pokud tedy chcete ušetřit za jízdenku, doporučuju bicykl. Prospějete svému zdraví i peněžence.
  • Na jízdenky jsem využívala aplikaci BVG, takže jsem nepotřebovala hotovost a rovnou se mi peníze strhávaly z mojí debetky.
  • Myslete na to, že supermarkety jsou v neděli zavřené.
Osobně vyznávám čím dál víc teorii, aby si každý našel při cestování to svoje, takže vám moje tipy můžou být naprosto k ničemu. Nicméně i mě baví si udělat aspoň mikropřehled, co se na daném místě dá všechno zažít a brát to jako základní odrazový můstek. 

 

Berlín jsem si užila zejména gastro-turisticky, a tak se tu s vámi podělím o pár míst, kde se mi líbilo.

Doprava

Dopravu, minimálně tu vlakovou, doporučuju řešit v předstihu. Vyhnete se tak zbytečně vysokým cenám. Já jsem nakonec zvolila možnost Regiojetu pro cestu z Prahy tam i zpět. Nicméně ji nedoporučuju, prý je ta cesta pravidelně asi o hodinu delší, než je v jízdním řádům, kvůli komplikacím na silnici. (Info od stevardky ze žlutého autobusu). A to nechcete!
  • Regiojet
  • Flixbus
  • vlak
  • spolujízda – BlablaCar – to by mohla být nejlevnější varianta

Kavárny

Pokud milujete kávu podobně jako já, určitě mrkněte na mapu výběrových káv po Berlíně. Všechny kavárny jsem obejít nestihla, ale aspoň pár z nich jo, tak vám sem nahážu odkazy:
Pro více informací ke kavárnám s výběrovou kávou doporučuju omrknout kluky z European Coffee Trip a jejich tipy k Berlínu. 

Bonanza pražírna a kavárna

Bonanza pražírna a kavárna

Večer na drink

  • Café Cinema – stylovej prostor, hlavně nezapomeňte objevit jejich vnitroblok, kde je atmoška lepší, než vevnitř. Trošku mi to připomělo “ruin pubs” z Budapeště

Další místa

Máte nějaké vlastní tipy na Berlín? Dejte mi o nich vědět! Ráda je do článku připíšu.