K sepsání prvního článku z Mexika se odhodlávám celou dobu, co jsem v této bláznivé zemi. A! Konečně na něj došla řada.

Konkrétní tipy k jednotlivým místům snad vypublikuju už brzy, ale chtěla bych se rozpovídat hlouběji o tom, jak se tu máme a tipy si nechat na později.

 

Suma sumárum bych mohla napsat, máme se dobře. Takže pokud vás zajímala tahle odpověď, máte ji, můžete jít o dům dál.

 

…pokud vás zajímá víc, čtěte dál, budu moc ráda….

 

Kdybych to měla nějak shrnout, tak první měsíc jsme hodně cestovali a teď jsme hodně usazení. Nejprve jsme přiletěli do Cancúnu. Levným letem z Mnichova. Zbytečně moc času jsme strávili na Mayské riviéře – Cancún, Tulum a Playa del Carmen. Proč zbytečně? V porovnání s tím, kde jsme teď a kde jsme byli, je to pro mě nesrovnatelné. Všude je to lepší než na Mayské riviéře, pro mě.
Po těchto místech jsme strávili skvělej čas v Meridě, největším městě na Yucatánu, kvůli Dnu Mrtvých, Dia del Muertos, o tom vám taky někdy něco ráda napíšu. Navštívili jsme krásné městečko s úžasnou atmosférou – Valladollid a potom jsme si užili dovču s kamarádkou Anou, z Německa, u laguny Bacalar.

 

U laguny Bacalar

 

31. 10. 2018 – Dia del Muertos – Den mrtvých v Meridě

Cestování za první měsíc mě vyčerpalo

Ono se to nezdá, ale když si to přesouvání plánujete sami, bez cestovky, bez cizí pomoci, tak je to dost náročné, protože možností máte tisíc. U jednoho hledání ubytování jsme strávili i přes 3 hodiny. Měli jsme za sebou náročnější přesuny autobusem – klimatizace a filmová promítačka included. A tak jsme si řekli dost. Usadili jsme se.

Housesitting mi mění způsob přemýšlení nad cestováním

Od půlky listopadu hlídáme dům bez zvířát v rybářském městečku Progreso. Je to obrovský, neútulný dům se 4 ložnicemi, obrovským obývákem, kuchyní, bazénem a 2 nespecifikovaným místnostmi. Jsme tu celkově na jeden měsíc. Zdarma. Tomuto způsobu bydlení se říká housesitting. Normálně jsou většinou zahrnuty k hlídání i zvířata, ale tentokrát jsme jen my a dům.
Díky housesittingu máme dost času na online práci. Takže s Jirkou (mým klukem) vymýšlíme nové projekty. Housesitting hledáme přes platformu trustedhousesitters.com a když se zaregistrujete přes kód: RAF234749 dostanete slevu 25 % z ceny za roční členství a já 2 měsíce členství zdarma, děkuju.
Webů na vyhledání příležitostí k house sittování je spousta, ale tenhle se mi zdá být nejlepší.
Musím se přiznat, že jakmile jsme si zakusili kouzlo housesittování, už se nám nechce bydlet jinak. V půlce prosince se přesouváme do Mexico City za dvěma kočkama. Je to trochu závislost. Housesitting nás nutí cestovat pomalu a víc tuhle zemi zažívat. 

 

Jeden z akčnějších večerů v Progresu

Nejsem na dovolené

Ačkoliv to tak může možná podle Instagramu, kde jsem aktivní, vypadat. Podařilo se nám dovolenou vyměnit za způsob života. Tím, že jsme na jednom místě déle než měsíc a pracujeme, nedovolenkujeme.

 

Bez tady toho parťáka ani ránu!

Posouvám se se Španělštinou

Přihlásila jsem se do týdenního, intenzivního španělského kurzu a myslím, že jsem nemohla udělat líp. Je to boží! Výzva, ale spousta podnětů, na kterých můžu pracovat. Říkám si, když se tenhle týpek, Gavin, Američan, naučil za 2 roky česky, tak já bych přece španělštinu měla zvládnout s prstem v nose, ne?!
Mexická španělština je vcelku vtipná. Některým slovům by Španělé z Evropy nerozuměli a zas tady se nějaké výrazy z Evropy taky nepoužívají. Achjo, nemůžou to ještě víc komplikovat lidem, co se to chtějí naučit?

 

Tolik ve zkratce, jak se tu mám, jak to tu vidím. Jsem moc ráda, že tu jsme, i když je to občas náročný. Nutí mě to přemýšlet jinak, dělat jiný věci, přemýšlet nad sebou a svými projekty. Navíc Mexiko je totálně boží země, o které jsem se tady ani trochu nerozepsala. Napravím. S housesittingem má cestování úplně jinej rozměr. Mám takto takovej deníček psát častěji?
Budu ráda za nějakou vaši reakci, ať už tady nebo na Instagramu,
pusu,
Lin