Ze všech různých stran jsme slyšeli, jak je Mexico City nebezpečné. No a pak mi jednou vyběhla notifikace přes web Trusted Housesitters, přes který hledáme housesitting a bylo to jasný. Takový house sitting se neodmítá a proto i my jsme zvedli kotvy a vyrazili směrem do největšího města Mexika. 

Mexico City má asi 22 miliónů obyvatel a leží v nadmořské výšce 2200 m.n.m., tak jsem z toho měla nejprve dost obavy. Nakonec to tak hrozný nebylo. První dva dny mě trochu bolela hlava, myslím, že jsem se trochu vyrovnávala s výškovou nemocí, ale odpočinek a Ibalgin to spravili.

Do Mexica City navíc často vedou letecké spoje z Evropy, ale i po Americe. Podle mě se vyplatí tomuto městu věnovat trochu pozornosti a pár dní tam strávit. 

Mexico City se skládá z několika čtvrtí, do některých se nedoporučuje chodit vůbec a některé jsou dost v pohodě. 

Osobně se mi nejvíc líbilo ve čtvrti Coyacán, kde to mělo fakt nádhernou atmosféru. Bydleli jsme v La Condesa, tedy hodně bezpečné čtvrti, kde bylo plno hipsterských podniků. Další čtvrť, co bych doporučila k bydlení je třeba Roma

Kavárny:

K Vánocům jsem si dala přes Airbnb Experiences kávový dárek. Šla jsem na kurz a s národním kávovým porotcem jsme se učili kávu chutnat a připravovat Chemex.

Místa na jídlo:

  • Ojo de Agua – místo, kde jsme si dali fakt skvělý sendvič se salátem, všechno organic a moc dobré
  • Churreria El Moro – churros, tedy podlouhlé koblížkové těsto, obalené v cukru jsem si tady na tom místě hodně oblíbila, samozřejmě včetně čokolády, do které se churros namáčí. Mají více poboček, tak se podívejte na tu, kterou máte k sobě nejblíž.
  • The Green Corner – vegetariánská restaurace a bezobalový obchod
  • Pitiwis, comida gourmet checa – to by měl být prý nějaký týpek, co vaří v nějakým stánku české jídlo, bohužel mi to nevyšlo se jít za ním podívat, ale kdyby to vyšlo vám, určitě tam vyrazte
Nadšenost level tisíc. Moc dobré churros s čokoládou.
Moje oblíbená fotka z Churreria El Moro

Další hezká místa:

  • Park Chapultepec – velký park, kde je hodně živo. Jednak tam najdete muzeum, zámek od kterého je krásný výhled, spoustu stánků s jídlem a obecně to pro mě byla taková oáza klidu uprostřed dost rušného Mexico City.
  • Audiorama – uprostřed parku Chapultepec je tenhle úžasný “zenový” projekt. Je to místo, kde si můžete půjčit knížku, hraje tam příjemná hudba (každý den jiná) a můžete si tam odpočinout.
  • Coyoacán a jeho náměstí – určitě tam vyrazte na procházku
  • Muzeum Fridy Kahlo – já jsem velká fanynka Fridy, líbí se mi její práce, takže jsem si toto muzeum nechtěla nechat ujít, doporučuju vám tam vyrazit buď hodně brzy ráno anebo třeba 1 h před zavíračkou. Kupte si rozhodně lístky dopředu přes internet, vyhnete se dlouhé frontě. Určitě to místo, ačkoliv je hodně turistické, mělo pro mě správnou atmosféru.
  • Knihkupectví spojené s kavárnou
Stánkařka prodávající zmrzliny a nanuky v parku Chapultepec
Socha na náměstí v Coyoacánu
A tohle jsou barvy od Fridy Kahlo, přesně tak jak zůstaly, když umřela
Podívejte se, jak krásně barevnou měla Frida Kahlo kuchyň

Nebyla jsem, ale lidi doporučují:

  • Xochimilco – dříve bylo Mexico City jedna velká voda, ale když přijeli Španělé, tak všechny kanály a ostrůvky zrušili, takže je z města pevnina. Xochimilco je asi hodinu cesty z centra města a dá se tam jet na lodích a připomenout si, jaké to bylo jezdit kanály, na lodích za starých časů. Je to prý dost párty místo. Nakoupíte pivka a užijete si párty na lodi.

Líbil se vám článek z Mexico City? Dejte mi určitě vědět do komentářů 🙂

Tipy k dalším státům Mexika, včetně fotek